Dodany: 20.08.2021 14:44|Autor:

"Wyjątkowe chwile ze sztucznymi brawami" to najbardziej poruszające, złożone i graficznie oszałamiające dzieło w karierze Gipiego.

To opowieść o synu, przyzwyczajonym do rozśmieszania publiczności sarkazmem swoich monologów, który czuwa przy łożu śmierci swojej matki bez emocji ani słów. A także o grupie kosmonautów, którzy od tysiącleci podróżują z jednej planety na drugą, i gubią się w ciemnym ślepym zaułku. O jaskiniowcu i o krzyku, pierwotnym i rozpaczliwym, który rozbrzmiewa w uszach i chce być rozszyfrowany.

Linie narracyjne przeplatają się, plany czasowe nakładają się na siebie, a emocje piętrzą się z każdą kolejną stroną.

Gipi zanurza się w tym mrocznym obszarze, gdzie kryją się obrazy, które wydają nam się utracone - grudki pamięci, które nie tylko stanowią oś tej historii, ale także przyczynę, dla której narodził się język komiksu.

To opowieść klarowna i odważna, zgryźliwa i komiczna, bezlitośnie szczera, którą od razu zaliczamy w poczet klasyki.

"Czyli tak to jest? Tak to się dzieje? Tacy się stajemy jako dorośli?"

GIPI (Gian-Alfonso Pacinotti) urodził się w Pizie w 1963 roku. W Polsce ukazały się jego następujące komiksy: "Sala prób" (2008, kultura gniewu), "Ziemia swoich synów" (2017, timof comics), "S." (2018, timof comics), "Pewna historia" (2020, timof comics).

[Wydawnictwo Timof i cisi wspólnicy, 2021]

Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 20.08.2021 14:51 napisał(a):
Odpowiedź na: "Wyjątkowe chwile ze sztu... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Bardzo się muszę postarać, żeby nie czytać o wyjątkowych chwilach ze sztucznymi brwiami :-)
Użytkownik: margines 20.08.2021 20:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Bardzo się muszę postarać... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
:D
Przez ciebie ja też!;)
Użytkownik: Raptusiewicz 21.08.2021 11:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Bardzo się muszę postarać... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Ja przeczytałam: wyjątkowe chwile ze sztucznymi barwami ;)
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 23.08.2021 13:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja przeczytałam: wyjątkow... | Raptusiewicz
Taki niepozorny tytuł, a tyle radości. :-)

A po nocie wydawcy i znając renomę autora w środowisku komiksowym nie mogę się doczekać, aż to przeczytam.