Dodany: 06.08.2021 08:45|Autor: zaczytana.com.pl

O wirusach i bakteriach w przystępnej dla dzieci formie

Wirusy, bakterie i różne inne "maleństwa" to ostatnio temat na czasie. Powstało całkiem sporo publikacji o takiej tematyce, co zresztą niespecjalnie dziwi, jeśli weźmiemy pod uwagę rzeczywistość, która nas otacza. Ta książka podoba mi się z nich najbardziej.

W środku znajdziemy między innymi informacje dotyczące mikrobów (czym są, gdzie występują, a gdzie nie, dlaczego są dla człowieka ważne). Poznamy też ich rodzaje i przyjrzymy się im bliżej. Moją ulubioną rozkładówką jest chyba ta o szlaku przeziębienia - przyglądamy się tu dzień po dniu temu, jak rozwija się przeziębienie i jakie objawy mu towarzyszą. Będzie tu też trochę o układzie odpornościowym i o tym, jak dbać o zdrowie i odporność. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że to tematyka bardzo ważna i potrzebna.

Książka ma spory format, grubą oprawę i dużo ilustracji w środku. Może nie takich, które rzuciłyby mnie na kolana, niemniej bardzo przyjemnie się na to wszystko patrzy. Obraz dobrze koresponduje z tekstem i tworzy z nim spójną całość, a to ważne, jeśli przekaz ma być zrozumiały dla młodego człowieka.

Książka zdecydowanie warta polecenia. Zresztą wchodzi ona w skład Akademii Mądrego Dziecka, a ta seria raczej nie rozczarowuje. Ta książka tylko to potwierdza.