Dodany: 31.07.2021 06:59|Autor:

Książka: Dramat udanego dziecka
Miller Alice
Notę wprowadził(a): Pingwinek

Niezwykle poruszające studium toksyczności rodziców i opiekunów, którzy swoim dzieciom zapewnili [pozornie] szczęśliwe dzieciństwo w pędzie do doskonałości i nieustannych sukcesów. Czy odkrywając zranienia, których doświadczyliśmy w dzieciństwie, zdołamy dotrzeć do naszego prawdziwego Ja? Czy kiedykolwiek potrafimy w pełni wyzwolić się od iluzji, którymi wypełnione jest życie każdego z nas? Czy odkryjemy siebie, by w ten sposób zyskać nową, pełną wolności przestrzeń? To jedyna droga do odzyskania utraconej integralności i skorygowania postawy wobec siebie i życia.

Książka po raz pierwszy ukazała się w 1979 roku, została przetłumaczona na ponad trzydzieści języków i cały czas uznawana jest za najgłośniejszy bestseller Alice Miller. Autorka wciąż otrzymuje listy czytelników, na które odpowiada na swojej, prowadzonej w trzech językach, stronie internetowej, gdzie część tych listów - za zgodą ich autorów - publikuje.

Niedawno wydana w języku polskim książka "Bunt ciała" jest w pewnym sensie kontynuacją "Dramatu udanego dziecka".

[Wydawnictwo Media Rodzina, 2007]