Dodany: 30.07.2021 17:18|Autor:

Książka: Chaos
Leśniak Paweł
Notę wprowadził(a): Marylek

Wybór może być przekleństwem...

To już trzeci - ostatni - tom sagi o zbawcy i niszczycielu, Desmondzie Pearsie. Młody chłopak zostaje wciągnięty w szereg spisków, które doprowadzają go do samobójstwa. Sam władca piekieł, Lucyfer, mianuje go swoim egzekutorem i pozwala mu wrócić na ziemię oraz wziąć udział w odwiecznej wojnie pomiędzy diabłami i aniołami. Desmond staje się coraz potężniejszy i zauważa, że jego śmierć nie była przypadkiem, a plany wobec niego są o wiele bardziej złożone, niż mu powiedziano. Sprzeciwia się zwierzchnikom i, ścigany przez wysłanników piekła i nieba, postanawia chronić przyjaciół na własną rękę.

Działa wraz z Murielem - najpotężniejszą istotą na Arenie, Embrym - aniołem o złotych piórach - i Weroniką - diablicą, która stanęła po jego stronie w konflikcie wchodzącym w decydującą fazę. Desmond, pozbawiony mocy, jest zależny od swoich przyjaciół, podczas gdy elita nieba i piekła zbiera siły, szykując się do ostatecznej wojny.

Jaki los czeka Desmonda? Czy Kristen okaże się tą kobietą, którą znał przez całe życie? Czy młody demon zdoła pokonać potomka Lucyfera i ocalić Arenę od Apokalipsy? I czy na pewno może zaufać tym, którzy uważają się za jego przyjaciół?

[Wydawnictwo Ex Libris, 2014]