Dodany: 25.07.2021 22:58|Autor: mrs.book.book

Nowa seria Kristen Callihan

Po przeczytaniu książek z serii "VIP," gdy tylko zobaczyłam, że ukazują się nowe historie tej autorki, to wiedziałam, że muszę je przeczytać. I tak oto przeczytałam pierwszy tom z serii.

Główna bohaterka, Anna, jest na ostatnim roku studiów i nie wie, co chce dalej robić w życiu. Jedyne czego jest pewna, to tego, że chciałaby spokojnie skończyć studia, nie rzucając się nikomu w oczy. Jednak na jej drodze los stawia Drew, który jest świetnym graczem futbolu i każda z dziewczyn na kampusie marzy o choć krótkiej chwili z nim sam na sam. On też zwraca na nią uwagę i postanawia wykorzystać okazję. Oboje są zgodni co do tego, że to tylko przygoda na jedną noc, bo żadne z nich nie chce niczego poważniejszego.

Czy rzeczywiście skończy się na jednej nocy? Czy Annie uda się skończyć studia, nie rzucając się nikomu w oczy?

Muszę stwierdzić niestety, że się trochę rozczarowałam tą książką. Odniosłam wrażenie, że niewiele się tu dzieje poza tym, iż główni bohaterowie umawiają się na niezobowiązujący seks, który miał być tylko przygodą na jedną noc, a okazało się potem, że i na drugą, i na trzecią…

Zdecydowanie na plus tej książki jest to, że czyta się ją naprawdę bardzo szybko. Autorka poruszyła też trudny temat, jakim jest ubliżanie komuś z powodu wyglądu. Wiadomo, każdy z nas jest inny, jedni są rudzi, drudzy łysi, albo też siwi, jedni mają problem ze zrzuceniem nadwagi, inni natomiast nie mogą przybrać na wadze. Każdy człowiek jest inny i każdy ma jakiś kompleks, nie należy nikogo obrażać, bo nie każdy krytykę puści mimo uszu. Są osoby, które taka uwaga może dotknąć, a to spowoduje, iż przestaną wierzyć w siebie, tak jak główna bohaterka. Anna uważa, że nie jest godna uwagi oraz, że nie jest możliwe, by podobała się jakiemuś chłopakowi.

Tak jak już pisałam wyżej, książkę przeczytałam bardzo szybko i mimo, iż się trochę rozczarowałam (po serii "VIP" poprzeczka była postawiona naprawdę wysoko), to już się nie mogę doczekać, aż sięgnę po kolejny tom.

[Recenzja w pierwszej kolejności pojawiła się na moim blogu, stronach internetowych księgarń oraz portalach o tematyce książkowej]