Dodany: 14.07.2021 09:49|Autor:

Książka: Długi zew
Cleeves Ann
Notę wprowadził(a): gooska91

Nowa seria autorki kultowego cyklu szetlandzkiego!

W Północnym Devonie trwa pogrzeb ojca Matthew Venna. Detektyw przygląda się uroczystości z oddali – nie byłby tam mile widziany. Przecież sam postanowił opuścić Bractwo. Gdy odwraca się, aby odejść, porzucając raz na zawsze ewangelicką wspólnotę, odbiera telefon od jednego ze współpracowników. Z rozmowy dowiaduje się, że na pobliskiej plaży znaleziono ciało mężczyzny z wytatuowanym na ramieniu ptakiem.

Ta sprawa wciągnie Matthew z powrotem do społeczności, którą za wszelką cenę chciał opuścić, i odkryje mroczne tajemnice jej przeszłości.

"Gęsta sieć podejrzeń powoli oplata małą społeczność, ujawniając skrzętnie skrywane grzechy. Ann Cleeves po raz kolejny udowodniła, że jest mistrzynią w snuciu kryminalnych intryg".

Hanna Greń

[Wydawnictwo Czwarta Strona, 2021]

Użytkownik: reniferze 05.01.2022 23:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Nowa seria autorki kultow... | gooska91
Pewnie nie powinnam być rozczarowana, ale jednak jestem. Styl jest nieporadny i pretensjonalny, a bohaterowie... to chyba raczej statyści, pozbawieni jakichkolwiek cech charakterystycznych.

Próbka stylu:
"Dorośli szczególnej troski często stawali się obiektami drapieżników seksualnych, tyranów, którzy w rzeczywistości byli słabymi i żałosnymi osobnikami z niezaspokojoną żądzą panowania nad innymi."
(str. 273)