Dodany: 31.05.2021 21:23|Autor:

Nowe wydanie światowego bestsellera literatury popularnonaukowej, część pasjonującej serii: "50 idei, które powinieneś znać".

Kto wynalazł liczbę zero i dlaczego był to jeden z największych wynalazków w historii matematyki? Czy można zmierzyć nieskończoność? Dlaczego minuta trwa akurat 60 sekund? Czy łopot skrzydeł motyla naprawdę może wywołać potężny sztorm tysiące kilometrów dalej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w tej książce.

Autor wyjaśnia 50 fundamentalnych zagadnień z dziedziny matematyki – teoretycznych i praktycznych, banalnych i skomplikowanych – które pozwalają zrozumieć i kształtować świat wokół nas. Odsłania tajemnice sudoku i łamania szyfrów, loterii i hazardu, zarządzania finansami i procentu złożonego. Przedstawia najnowsze problemy matematyczne, w tym rozstrzygnięcie wielkiego twierdzenia Fermata i wartą milion dolarów hipotezę Riemanna.

"50 idei, które powinieneś znać" to seria książek wprowadzających w fascynujący świat pytań i zagadnień – tych trudnych oraz tych zupełnie podstawowych – które od dawna towarzyszą ludzkości w misji zrozumienia świata. Seria prezentuje najważniejsze teorie i idee z głównych dziedzin wiedzy, stanowiąc świetny punkt wyjścia do dalszej nauki. Obowiązkowa lektura dla każdego początkującego erudyty!

[Wydawnictwo Naukowe PWN, 2019]