Dodany: 29.05.2021 21:56|Autor: motyle_w_glowie

Niełatwa książka

„Poszukiwaczka dzieci” to dość specyficzna książka. Opisywana jest jako budujący napięcie thriller. Ja bym jednak o niej powiedziała, że jest to pięknie napisana, klimatyczna, a jednocześnie przerażająca powieść.

Naomi jest detektywem poszukującym zaginionych dzieci. Podejmując się sprawy zaginionej Madison, nieświadomie rozpoczyna podróż do własnej, niełatwej przeszłości. „Poszukiwaczka dzieci” to ciężka książka. Porusza trudne tematy, przy których nie da się pozostać obojętnym. Chociaż moim zdaniem nie było tu narastającego napięcia, to przez całą książkę je czułam, zwłaszcza pod koniec. Pewnego uroku dodały baśniowe wstawki i ciekawe opisy, które uczyniły tę powieść atrakcyjniejszą. I, mimo tych wyimaginowanych elementów, autorka stworzyła bardzo realny świat, który daje wiele do myślenia. Poprowadzenie narracji z perspektywy różnych postaci pozwoliło lepiej wczuć się w sytuację i zrozumieć bohaterów.

Może nie jest to zaskakujący i trzymający w napięciu thriller, jednak mnie ta książka bardzo poruszyła i uważam, że jest warta uwagi. Czekam na drugą część.

Opinia publikowana na innych stronach internetowych.