Dodany: 23.05.2021 14:49|Autor: motyle_w_glowie

Żałujesz?

„Będziesz tego żałować” Alicji Sinickiej to książka, która swoim opisem wzbudziła we mnie duże zainteresowanie. I mimo, że oczekiwałam po tym tytule nieco więcej, to nie żałuję czasu spędzonego w towarzystwie tej książki.

„Będziesz tego żałować” opowiada o Idze, kobiecie, która po przykrych doświadczeniach szuka spokoju i bezpieczeństwa. Odnajduje to wszystko na zamkniętym i tajemniczym „Osiedlu Marzeń”, na którym obowiązują specyficzne zasady. Autorka od początku sprawiła, że wciągnęłam się w akcję. Od razu zaznaczę, że krótkie rozdziały dodatkowo przyspieszyły moje tempo czytania. Chłonęłam rozdział za rozdziałem, a moja ciekawość rosła z każdą przeczytaną stroną. Zresztą nie tylko ciekawość, bo towarzyszyła mi masa różnych emocji: od strachu, przez irytację i złość, po względny spokój. Pod koniec, gdy wszystko zaczęło się wyjaśniać, czułam zaskoczenie, ale nie wywołało ono we mnie efektu „WOW”. Może wynika to z tego, że w trakcie lektury pojawiały się w mojej głowie liczne możliwości rozwiązania, i może spodziewałam się czegoś znacznie gorszego. Książka dała mi też do myślenia. I, żeby nie zepsuć Wam zabawy, powiem tylko, że na szczęście jest to tylko fikcja literacka, jednak przeraża mnie to, że jest bardzo realna i że wiem, że tacy ludzie są na świecie. A ostatnie zdania napawają mnie optymizmem w całej tej kwestii.

Książkę jako całość oceniam pozytywnie i nie żałuję ani minuty spędzonej z nią. Myślę, że warto się z nią zapoznać, tym bardziej, że wizja zamkniętych osiedli, na których obowiązują ścisłe zasady, już pojawia się w realnym życiu.

Tekst publikowany na innych stronach internetowych.