Dodany: 2005-04-13 22:15|Autor: eliot

Poznać lepiej Mongolię


Akcja opowieści toczy się w Mongolii na początku XX w. Młody pasterz - Bat Oczir - ma za zadanie przewieźć z jednego klasztoru buddyjskiego do drugiego Cudowną Makatę. Ma ona niezwykłe właściwości, dzięki którym można zapanować nad światem.

Śladem Bat Oczira ruszają żądni władzy ludzie. Udaje mu się jednak wymknąć. W drodze spotykają go różne przygody. Dzięki Cudownej Makacie może też pomóc kilku osobom.

Ta książka to nie tylko opis podróży Bat Oczira. Autor zawarł w niej również kilka opowieści związanych z wierzeniami Mongołów i opisał ich kulturę. Ciekawym zabiegiem było danie zwierzętom i roślinom możliwości mówienia. Przeważnie rozmawiają one ze sobą, ale czasami, za pośrednictwem Cudownej Makaty, może się z nimi porozumieć również Bat Oczir.

Jest to nieznana książka nieznanego autora, ale warto ją przeczytać. Jest naprawdę wartościową pozycją. Specjaliści docenili ją, wpisując na prestiżową Listę Honorową im. H.Ch. Andersena.

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 4807
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 2
Użytkownik: errator 2005-10-03 18:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Akcja opowieści toczy się... | eliot
W pełni się z Tobą zgadzam - książka absolutnie magiczna i nie pozwala o sobie długo zapomnieć.
Użytkownik: Ysobeth nha Ana 2007-08-19 15:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Akcja opowieści toczy się... | eliot
"Nieznana książka nieznanego autora"?! Wystarczy spojrzeć, ile pozycji jego pióra jest wpisanych w BiblioNETce, z czego samą tylko "Atlantydę, wyspę ognia" oceniły 63 osoby. A "Gwiazdy suchego stepu" miały pięć wydań... To autor, którego książki obecne są w każdej bibliotece, w każdym antykwariacie - podróżnicze z różnych stron świata, przygodowe, fantasy, science fiction...
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: