Dodany: 09.05.2021 15:48|Autor:

Książka: Na ratunek mateczce Ziemi
Samojlik Tomasz
Notę wprowadził(a): Marylek

Wydany przez Związek Gmin Regionu Puszczy Białowieskiej z dofinansowaniem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku komiks pokazuje w lekkiej formie poważny problem, przed którym stoi cała ludzkość. Wszystkie prognozy naukowe wskazują na konieczność jak najszybszej zmiany w sposobie, w jaki traktujemy naszą planetę – jeśli tego nie uczynimy, konsekwencje będą straszne. Dziecięcych bohaterów komiksu w snach prosi o pomoc personifikacja naszej planety – Mateczka Ziemia. Przekonuje, że nawet małe zmiany w codziennym życiu mogą się przyczynić do polepszenia perspektyw na przyszłość. Dzieci, z ogromnym zapałem i wiedzą z biblioteki szkolnej decydują się ruszyć na ratunek Mateczce Ziemi. Czy uda im się do tego przekonać innych?

W tej 32-stronicowej książeczce poza komiksem znajdują się łamigłówki związane z ekologicznym podejściem do codziennego życia – oszczędzaniem wody i energii, segregowaniem śmieci czy choćby wyborem jak najmniej szkodzącego środowisku środka transportu.

[Związek Gmin Regionu Puszczy Białowieskiej, 2019]