Dodany: 30.03.2021 21:01|Autor:

Książka: Comedy Queen
Jägerfeld Jenny
Notę wprowadził(a): Marylek

Najlepsza szwedzka powieść dla młodzieży ostatnich lat!
Nagroda dla najlepszej książki dla dzieci.
Nagroda Szwedzkiego Radia dla najlepszej książki dla dzieci.
Nominacja dla najlepszej książki dla dzieci i młodzieży.

Sasha ma dwanaście lat. Marzy o tym, by zostać królową śmiechu. By zostać Comedy Queen. Jej mama często mawiała, że niektórzy ludzie mają funny bones, czyli zabawne kości. Dzięki temu rozśmieszanie innych przychodzi im z łatwością. Tyle że mama Sashy już nie żyje.

"Comedy Queen" to cudowna opowieść o miłości, odwadze, tęsknocie i śmiechu. Wzruszająca, zabawna i doskonała. Jenni Jägerfeld jest w Szwecji uważana za współczesną Astrid Lindgren i nie ma w tym porównaniu ani odrobiny przesady. Przekonajcie się sami!

"Trudny problem potraktowany delikatnie i z taktem. Sympatyczna bohaterka – jednocześnie bezbronna i dzielna. Książka zabawna i przejmująca. Czyta się świetnie".

Paweł Beręsewicz

"Cudownie poruszająca! Lektura, która mówi o sprawach najważniejszych, a która zachwyci tak młodzież, jak i dorosłych. Zostaje w sercu na długo".

Olga Kowalska z WielkiBuk.com

"Jenny Jägerfeld zgrabnie balansuje na granicy między powagą a beztroską, radością a smutkiem. »Comedy Quenn« to książka, przy której w jednej minucie parskasz śmiechem, a w kolejnej zalewasz się łzami. Po prostu trzeba przeczytać, przemyśleć i podać dalej!"

Kasia Ziembicka @aellirenn

"Powieść Jenny Jägerfeld poszerza nasze horyzonty. Wciąga nas w głębiny smutku, by zaraz po tym wznieść wysoko w niebo śmiechu. Innymi słowy, dzieło sztuki".

"Dagens Nyheter"

"Ci, którzy nie będą śmiać się przez łzy przy delikatnej i pewnej siebie Sashy, muszą mieć serce z kamienia".

"Göteborgsposten"

"Jenny Jägerfeld jest niewątpliwie jedną z naszych najlepszych autorek piszących dla dzieci i młodzieży!"

"Expressen"

"»Comedy Queen« to powód, dla którego my, dorośli, powinniśmy również czytać książki dla dzieci. Tak bardzo to jest dobre! To jedna z najlepszych książek, jakie ostatnio czytałam. Jenny Jägerfeld łączy najwspanialszy humor z najciemniejszym mrokiem. W jednej chwili śmieję się głośno, a w następnej łzy spływają mi po policzkach".

Blog Boktokig

[Wydawnictwo Stara Szkoła, 2020]