Dodany: 17.02.2021 08:25|Autor: zaczytana.com.pl

Polska kuchnia bez tajemnic

To już kolejna książka kucharska, po którą sięgam w ostatnim czasie. Myślę, że wpływ na tę częstotliwość ma fakt, że przed nami przeprowadzka do nowego domu, gdzie już będę jedyną panią we własnej kuchni, a że z przepisami zapisanymi w głowie mi nie po drodze, to kompletuję wiedzę książkową.

"Polska kuchnia: Rozsmakuj się w tradycji" - już tytuł jest miły dla oka i ucha, jakiś taki wdzięczny, nawiązujący do tradycji, a więc dla wielu osób kwestii istotnych. Co skrywa wnętrze? Mamy tutaj zupy, potrawy z mąki i ziemniaków, potrawy mięsne, dania z ryb, warzywa, smakołyki, napoje. Na początku autorka tłumaczy, skąd pomysł na książkę o polskiej kuchni. Wszystko zaczęło się od sondy ulicznej w jednym z miast, gdzie młodzi ludzie byli pytani o tradycyjne polskie potrawy. Najczęstszymi odpowiedziami były… frytki, kebab, pizza…

W książce znajdziemy także wagi i miary różnych produktów, które przedstawiono w ciekawej, bo graficznej formie. W ogóle warstwa graficzna odgrywa w tej publikacji ważną rolę i nie chodzi tu o piękne fotografie z gotowymi daniami. Tutaj każdy przepis jest ilustrowany i to w taki sposób, że niektóre produkty z pewnością rozpoznacie w swojej kuchni. Sprawia to bardzo ciekawe wrażenie i na pewno odróżnia tę książkę od innych publikacji tego rodzaju, przynajmniej od tych, po które ja sięgałam.

Na końcu znajduje się alfabetyczny spis potraw, co pozwoli na szybsze i sprawniejsze poruszanie się po książce w celu znalezienia konkretnego przepisu. Bardzo przyjemna w odbiorze książka, warto ją mieć w kuchni.