Dodany: 03.01.2021 10:55|Autor: Jusztuczka

Książka: Ostrze
Bauer Belinda

Nieprzerwane wyrzuty sumienia i tajemnicze ostrze

"Ostrze" to jeden z lepszych thrillerów, jakie dane mi było ostatnio czytać. Mówię to z czystym sumieniem i pełną świadomością. Historia zaginionej, zamordowanej matki w ciąży z najmłodszym dzieckiem, osieroconej trójki dzieci oraz kompletnie obcej kobiety, która na nocnej szafce odnajduje nóż i przerażający liścik pochłonęła mnie i zapewniła rozrywkę na kilka, wtedy jeszcze jesiennych, wieczorów.

"Ostrze" to powieść prowadzona z kilku perspektyw. Jedną z nich przedstawia Jack, najstarszy z trójki rodzeństwa pozostawionego samym sobie na autostradzie, kiedy matka poszła zadzwonić po pomoc. Drugą bohaterką jest dojrzała kobieta w ciąży, Catherine, do której domu ktoś się włamuje i pozostawia nóż, którego nigdy wcześniej nie widziała. Dodatkowy głos w historii uzyskali dwaj śledczy, którzy próbują rozwikłać zagadkę włamań na terenie miasteczka. Opowieść, choć punkty widzenia wciąż się przeplatają, prowadzona jest świetnie. Bardzo dobrze się czyta, wzbudza ciekawość, sprawia, że w głowie powstają nowe pytania, że czytelnik szuka rozwiązań. Trzyma w napięciu i nie pozwala się odłożyć. Czytelnik chce się dowiedzieć, kto nastraszył ciężarną kobietę i kto stoi za morderstwem innej 3 lata wcześniej. Ponadto bardzo łatwo można utożsamić się z Jackiem, zaledwie czternastoletnim chłopcem, który niespodziewanie został głową rodziny. Co więcej, ten chłopiec przez cały czas obwinia się o śmierć swojej matki, zadaje sobie pytania, co by było, gdyby zareagował wcześniej i nie daje za wygraną, szuka winnego jej śmierci. Uważam, że "Ostrze" Belindy Bauer to książka naprawdę warta przeczytania, dlatego serdecznie Wam ją polecam.

Recenzja ukazała się na moim Instagramie oraz portalach książkowych.