Dodany: 30.11.2020 20:10|Autor:

Adam Kilian (1923–2016) – wybitny grafik, ilustrator i scenograf. Na jego inspirowanych sztuką ludową, pełnych fantazji i humoru spektaklach i ilustracjach wychowało się kilka pokoleń młodych odbiorców.

Tornado przenosi Dorotkę i jej pieska Toto do krainy Manczkinów – a to dopiero początek przygody. Wraz z nowymi przyjaciółmi: Strachem na Wróble, Blaszanym Drwalem i Tchórzliwym Lwem Dorotka wyrusza do Wielkiego Czarnoksiężnika Oza, by pomógł jej wrócić do domu. Ale czy Oz potrafi spełnić każde życzenie?

"– Idę do Oza prosić go o trochę rozumu.[…] A ty masz rozum ? – zapytał Strach na Wróble.
– Nie, moja głowa jest zupełnie pusta – odrzekł Blaszany Drwal. – Ale kiedyś miałem i rozum, i serce. Po wypróbowaniu jednego i drugiego doszedłem do wniosku, że wolałbym mieć serce".

L. Frank Baum (1856–1919) - amerykański pisarz, poeta, dramaturg, aktor i przedsiębiorca. Autor kilkudziesięciu powieści, w tym niezwykle popularnego cyklu o Krainie Oz, który stał się inspiracją dla licznych adaptacji filmowych i teatralnych.

[Wydawnictwo Dwie Siostry, 2019]