Dodany: 08.11.2020 19:15|Autor: martynak

Książka: Jadzia Pętelka robi siku
Supeł Barbara

Jadzia uczy się robić siku do nocnika

Recenzja oficjalna PWN
Recenzent: Martyna Kardyś

Odpieluchowanie jest rzeczą indywidualną dla każdego malucha. Niektóre dzieci uczą się korzystać z nocnika już około roczku, inne natomiast potrafią chodzić dalej w pieluchach w wieku dwóch czy nawet trzech lat. Szkrab musi być gotowy do nauki kontrolowania potrzeb fizjologicznych i siadania na nocnik. Rodzice mogą jednak wspomagać się w nauczaniu wesołymi historyjkami - takimi, jak „Jadzia Pętelka robi siku”.

Tata Jadzi przyniósł z zakupów coś specjalnego dla dziewczynki. Jadzia z zaciekawieniem oglądała przedmiot, założyła go na głowę i przeglądała się w lustrze. Tata wytłumaczył jej jednak, że to nie kapelusz, tylko nocnik, na którym robi się siku i kupę. Jadzia próbuje z niego skorzystać, jednak nawet po przeczytaniu stosu książek się to nie udaje. Tata jednak się nie poddaje i pokazuje dziewczynce, jak leniwiec ‒ jej ulubiona maskotka ‒ robi siku do nocnika. Czy te wszystkie wysiłki rodzica pomogą dziewczynce się oswoić z tym przedmiotem ?

Wesoła historyjka Barbary Supeł o nauce korzystania z nocnika przez małą dziewczynkę przyda się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Rodzice mogą w niej znaleźć metody, które mogą wykorzystać w tej samej sytuacji, natomiast maluchy w formie wesołej historyjki mogą dowiedzieć się, do czego nocnik służy i jak z niego korzystać. Krótka czytanka może przynieść długo oczekiwane efekty, czyli pomóc w sprawnym odpieluchowywaniu małego człowieka.

Opowiadanie napisane jest prostym językiem i wzbogacone o piękne, kolorowe ilustracje Agaty Łukszy. Dzięki temu bardzo łatwo zainteresujemy naszego malucha tematyką załatwiania się do nocnika. Obrazki harmonizują z czytanym tekstem i wpływają pozytywnie na rozwijanie wyobraźni.

Książeczka jest idealna dla małych dzieci, które tylko słuchają. Kilkulatek nie jest w stanie zbyt długo się skupić, dlatego obrazków jest więcej, niż tekstu. W ten sposób dziecko jest w stanie wysłuchać całej opowieści i z pewnością coś z niej zapamiętać. Obrazki pomagają natomiast przyciągnąć uwagę malucha i zainteresować go treścią opowiadania.

„Jadzia Pętelka robi siku” autorstwa Barbary Supeł sprawdzi się w każdym domu, w którym jest małe dziecko. Książeczka stanowi istotną pomoc w nauce korzystania z nocnika nawet dla najoporniejszych dzieci.

Ocena recenzenta: 5/6

Użytkownik: Asienkas 21.07.2021 12:34 napisał(a):
Odpowiedź na: Recenzja oficjalna PWN R... | martynak
Moja córeczka uwielbia Jadzię :) Również polecamy.