Dodany: 26.08.2020 10:05|Autor: mrs.book.book

Zbiór opowiadań

Książka składa się z dziesięciu opowiadań dziesięciu wspaniałych autorek. Pełna jest letniego klimatu i gorących romansów.

Głównymi bohaterkami są kobiety, które podczas wakacji chcą zaszaleć, rozerwać się. Po prostu zaczynają czerpać z życia garściami. Poznają zniewalającego mężczyznę i tu się zaczyna ich romans.

Moim zdaniem jest to idealna książka, by zapoznać się ze stylem pisania autorek. Opowiadania czyta się bardzo szybko, czasami miałam wrażenie, że aż za szybko. Wszystkie historie są przyjemne w czytaniu, jednak co poniektóre raczej schematyczne: kobieta jedzie na wakacje, poznaje przystojnego mężczyznę i idą razem do łóżka.

Ale ja też nie oczekiwałam nie wiadomo czego od tej książki. Miała być lekka, przyjemna i pełna miłosnych uniesień i właśnie taka była.

Bardzo podobały mi się szczególnie dwa opowiadania. Pierwsze - Anny Wolf. No, po prostu uwielbiam jej książki. A to opowiadanie rewelacyjne. Drugie wyszło spod pióra Marty W. Staniszewskiej. Urzekło mnie i jest takie inne niż reszta.

Wyróżniając te dwa opowiadania nie mam na myśli, że reszta jest zła. I na pewno zapoznam się z twórczością autorek, których książek jeszcze nie miałam okazji czytać.

[Recenzja w pierwszej kolejności pojawiła się na moim blogu, stronach internetowych księgarń, oraz portalach o tematyce książkowej]