Dodany: 22.08.2020 20:01|Autor: cafeetlivre

"BTS. Koreańska fala", czyli droga do sławy 7 chłopców z Korei Południowej

"I wish I could love myself"*

Bardzo lubię czytać biografie różnych artystów. Droga do sławy i praca nad ich sukcesem to dla mnie zawsze ciekawa historia, którą przyjemnie się poznaje. O k-popowej grupie BTS słyszałam już wcześniej. Niektóre ich piosenki widniały na moich playlistach, dlatego z ciekawością sięgnęłam po "Koreańską falę", by poznać chłopaków jeszcze lepiej. Nigdy nie określałam się jako ARMY, więc o każdym z członków zespołu wiedziałam bardzo niewiele. Biografia miała mi pomóc w tym, aby przybliżyć się nieco do nich. Czy się udało? Owszem. Muszę przyznać, że książkę czytało się bardzo ciekawie. Dla osoby, która niewiele faktów zna, jest świeża w gronie fanów lub po prostu ciekawa drogi na szczyt, będzie to naprawdę dobry tytuł, po który warto sięgnąć. Co do zagorzałych fanów BTS, jestem prawie pewna, że każdy z wymienionych faktów w tej książce znają, więc nic ich nie powinno zaskoczyć. Niemniej jednak jako fanka innych artystów wiem, że tego typu książka to wspaniałe urozmaicenie kolekcji gadżetów, jakie posiadam. Jedyne, do czego muszę się przyczepić, to wydanie. W rozdziałach pojawią się oddzielne ramki opisujące bangtan bombs i zachęcające do ich obejrzenia. Sam zamysł na pojawienie się tego typu dodatku nie jest zły, jednak strasznie denerwowało mnie to, że taka ramka potrafiła rozdzielić całe zdanie na dwie części. Czasami też występowała w środku akapitu. Jak dla mnie najlepiej byłoby, gdyby ramki pojawiały się na końcu rozdziału, tak, aby nie odrywać czytelnika od pochłanianej historii. Poza tym naprawdę nie mam nic do zarzucenia. Biografia, jak na nieoficjalną, jest naprawdę ciekawie napisana. Przybliża nam każdego z członków grupy, czyli pełni dokładnie taką rolę, jaką powinna. Jeśli jesteście zainteresowani historią zespołu lub mieliście w planach zaopatrzenie się w tę książkę, naprawdę mogę ją polecić. Ja się bardzo wkręciłam!

Recenzja pojawiła się także na innych portalach.

*"BTS. Koreańska fala", Adrian Besley, tł. Agnieszka Myśliwy, wyd. Burda Książki, 2020, str. 46.