Dodany: 12.07.2020 16:19|Autor:

Książka: Design: Sztuka projektowania
McDermott Catherine
Notę wprowadził(a): OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Album prezentujący kilkaset przykładów wzornictwa, od początków XX wieku aż do naszych czasów. Najwspanialsze projekty z wielu dziedzin.

"»Design. Sztuka projektowania« przedstawia ważne budowle, produkty oraz projekty graficzne powstałe w XX wieku, a odzwierciedlające ogromne zmiany społeczne i technologiczne ostatnich stu lat. Książka została podzielona na trzynaście rozdziałów, zawierających trzysta sześćdziesiąt dwa hasła. Analizują one projekty, które przyczyniły się do kształtowania naszej kultury wizualnej i tworzą otoczenie naszego życia. »Design« prezentuje osiągnięcia wielkich mistrzów, architektów i projektantów, takich jak Marianne Brandt, Le Corbusiera czy Raymonda Loewy i w przejrzysty sposób uzasadnia, na czym polega ich znaczenie. Nie zostały jednak pominięte mniej spektakularne prace nieznanych projektantów. Wyboru dokonano z myślą o prezentacji określonych obiektów, które przecież nie musiały stać się słynne, by w istotny sposób wyznaczać etapy rozwoju dwudziestowiecznej myśli i symbolizować postawy charakterystyczne dla XX wieku. Taką właśnie rolę pełni zestawienie obok siebie szeregowych domów i jednorazowych opakowań na płatki śniadaniowe".

Paul W Thompson, Dyrektor, Design Muzeum

[Bosz, 1999]