Dodany: 06.07.2020 16:29|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Wykład Olgi Tokarczuk artystycznym osiągnięciem roku

Idea “czułego narratora”, którą Olga Tokarczuk przedstawiła w grudniu w wykładzie noblowskim, została określona mianem najwyższego artystycznego osiągnięcia roku przez ekspertów platformy Emerging Europe.

Wykład Olgi Tokarczuk zawierał dokładną analizę komunikacyjnych problemów, których doświadczamy we współczesnym świecie” – powiedział Andrew Wrobel, jeden z założycieli Emerging Europe, platformy, która obejmuje kraje Europy Środkowej, a także m.in. Azerbejdżan i Gruzję.

Sądziliśmy, że Internet, zapewniając powszechny dostęp do całej wiedzy, nie tylko przyniesie ludziom szczęście, dobre samopoczucie, zdrowie i bogactwo, ale także stworzy równe i sprawiedliwe społeczeństwo. Zamiast tego cierpimy z powodu izolacji, fragmentacji, kakofonii, dezinformacji, fake newsów. Świat umiera, a my tego nie zauważamy” – komentuje Wrobel.

To trzecia edycja nagród Emerging Europe, które mają za zadanie wyłonienie najciekawszych inicjatyw z naszej części Europy. Gala nagrody miała odbyć się 25 czerwca w Parlamencie Europejskim w Brukseli, ale z powodu pandemii koronawirusa zwycięzcy ogłaszani są online.

[źródło: rynek książki]