Dodany: 25.06.2020 13:12|Autor:

Powszechnie wiadomo, że mężczyźni żyją krócej niż kobiety, i do niedawna po prostu akceptowaliśmy tę smutną prawidłowość. Wychowywani na twardzieli, nie chcą i nie potrafią skarżyć się na ból. W tej książce doktor M. J. Legato stawia czoło rozmaitym problemom zdrowotnym, które prowadzą do przedwczesnej śmierci mężczyzn. Korzystając z wyników najnowszych badań i doświadczeń własnej trzydziestoletniej praktyki lekarskiej, autorka zgłębia kwestie istotne zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet, które ich kochają, m.in.:
- zmiany hormonalne zwane "andropauzą" i terapie łagodzące jej objawy;
- biologiczne predyspozycje mężczyzn do zapadania na infekcje oraz sposoby ich unikania;
- fizyczne i psychiczne koszty rywalizacji i społecznej presji;
- zagrożenia dla męskiego serca i sposoby zapobiegania chorobie wieńcowej;
- rady, jak skutecznie dbać o swoje zdrowie.

Książka "Dlaczego mężczyźni umierają pierwsi" - ciepła, nowatorska i zawierająca mnóstwo informacji - nieodwracalnie zmieni nasz sposób myślenia o męskim zdrowiu, życiu i szczęściu.

Doktor Marianne J. Legato jest lekarzem o międzynarodowej sławie, co roku wymienianym w wydaniu "Best Doctor" czasopisma "New York". Jest profesorem medycyny klinicznej Uniwersytetu Columbia i prowadzi własną praktykę lekarską w Nowym Jorku. Napisała "Eve's Rib", "The Female Heart" oraz bestseller "Dlaczego mężczyźni nigdy nie pamiętają, a kobiety nigdy nie zapominają" (REBIS 2006).

[Rebis, 2009]