Dodany: 17.06.2020 16:31|Autor: Moniczkasia

Dobry kryminał

Kryminał Duszyńskiego to niebanalna opowieść kryminalna. Moim zadaniem nie jest to pozycja lekka do czytania, trzeba skoncentrować się i skupić na książce. Oczywiście nie jest to żaden przytyk do autora, lecz docenienie pracy, jaką autor włożył w jej pisanie. Przez książkę przewija się wiele postaci, a każda ma jakieś znaczenie. Nie ukrywam, że na początku myliły mi się niemieckie imiona i nazwiska bohaterów, jednak z czasem wszystko mi się w głowie poukładało i tworzyło całość. Historia śmierci Sabine jest przedstawiona w mrocznej atmosferze miasta Kłodzka i okolic lat dwudziestych. Dokładność opisów miasta, przyrody, klimatu tamtych czasów jest świetnie i precyzyjnie oddana. Wiele pracy autor włożył w to, aby przenieść czytelnika w ten klimat i świetnie mu się to udało zrobić.

Ta jakże mroczna pozycja ma bardzo skomplikowany wątek kryminalny, oparty na kilku morderstwach, z wieloma postaciami i w żaden sposób nie można się domyślić, w jakim kierunku potoczy się śledztwo. Autor wodzi nas za nos i nie pozwala na przewidzenie, co będzie dalej. Książka trzyma w napięciu do samego końca i daje nam nadzieję na trzecią część.

Ładna okładka wpisująca się w klimat Dolnego śląska i całej historii niejednemu czytelnikowi pomoże przenieść się w ten mroczny i ciemny świat lat 20. Polecam.

Recenzja była wcześniej publikowana na innych stronach internetowych.