Dodany: 25.05.2020 14:38|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

5 osób poleca ten tekst.

Rozstrzygnięto konkurs Mądra Książka Roku!

Nagroda główna powędrowała do książki What the F.: Co przeklinanie mówi o naszym języku, umyśle i nas samych (Bergen Benjamin K.) autorstwa Bergen Benjamin K., tłumaczenie: Zuzanna Lamża, Wydawnictwo Copernicus Center Press.

Nagroda główna w kategorii: książka dla dzieci – Śmieci: Najbardziej uciążliwy problem na świecie (Raidt Gerda) autorstwa Raidt Gerda, tłumaczenie: Katarzyna Łakomik, Wydawnictwo Babaryba.

Nagroda społeczności akademickiej UJ otrzymał Wójcik Artur z książką Fantazmat Wielkiej Lechii: Jak pseudonauka zawładnęła umysłami Polaków (Wójcik Artur), Wydawnictwo Napoleon V.

Nagroda Internautów i Czytelników “Gazety Wyborczej” dla książki Wielcy naukowcy (Jamkowski Marcin) Jamkowski Marcin i Macieja Szymanowicza (ilustracje), Wydawnictwo Dwukropek.

Nagrodę Redaktorów Portalu Mądre Książki otrzymuje Mnookin Seth i jego Wirus paniki: Historia kontrowersji wokół szczepionek i autyzmu (Mnookin Seth), tłumaczenie: Hanna Pustuła-Lewicka, Wydawnictwo Czarne.

Źródło: https://rynek-ksiazki.pl/