Dodany: 23.04.2020 11:22|Autor: Gosias012

Okrutne czasy

"Dziecko z Auschwitz" Lily Graham to piękna i poruszająca historia kobiet i ich rodzin, którym przyszło żyć w okrutnych czasach i spędzić wiele ciężkich lat w obozie koncentracyjnym w Auschwitz.

Eva to młoda kobieta, która zakochała się w Michale. Wzięli ślub, ale okrutny los rozdzielił młodych. Eva wyruszyła w ślad za ukochanym, sama zgłaszając się do transportu do Auschwitz. Tam przeżyła najgorsze lata swego życia, walcząc o jedzenie, godność i przetrwanie. Nie było jej łatwo, niemniej jednak wraz z poznanymi tam Sofie i Helgą wspólnie starały się przetrwać za wszelką cenę.

Cudowna, wzruszająca historia, która wywołała u mnie niejednokrotnie potok łez. Niemniej jednak muszę przyznać, że jak na literaturę obozową, fabuła zawierała zbyt wiele szczęśliwych zbiegów okoliczności, ale i tak książkę czytało się bardzo szybko i z uwagą. Zdecydowanie polecam dla każdego, kto lubi tego typu literaturę.

Recenzja była wcześniej publikowana na innym portalu czytelniczym/stronie księgarni internetowej/blogu.