Dodany: 14.04.2020 11:38|Autor: Bookmaniak1

Nowe przyjaźnie

Ostatnio dostrzegłam, że Oliwia Natecka - autorka powieści, podsumowuje treść książki w jej tytule. Tom 1 - "Droga w nieznane" opowiada o podróży głównej bohaterki - Gabrysi - w głąb siebie. Po przeczytaniu 2 tomu można dowiedzieć się, że nie każda nowa przyjaciółka jest taka, za jaką się podaje.

W tej części główna bohaterka jest wystawiona na dużo poważniejsze problemy niż w poprzednim tomie, Zamiast rozłąki z chorą matką i sprawy o kradzież (te wątki są obecne w tej części, ale raczej jako poboczne), mamy przedstawiony hejt w internecie oraz życie koni, które są sprzedawane w celu uboju, a także traktowane nieludzko przez właścicieli.

Gabrysia na ranczu dalej pisze swojego bloga, opisuje w nim wszystko co się z nią dzieje oraz swoją miłość do Maurycego. Ale, żeby historia nie była zbyt nudna, autorka powieści wpadła na pomysł, aby bloga Bryśki znalazła Karioka. Od tamtej chwili główna bohaterka musi walczyć z falą hejtu, jaka polała się na nią, gdyż Karioka postanowiła zniszczyć życie Gabrysi, wypisując o niej straszne rzeczy na blogu pod nickiem Piękna Tancerka. Światopogląd Bryśki rozpadł się, ale nie poddała się, co bardziej rozwścieczyło Kariokę, która była w stanie zrobić wszystko, by zamienić życie dziewczyny w piekło.

Drugim, moim zdaniem ważnym, wątkiem jest sprawa koni. Ranczo Fantazja odkupowało od właścicieli te zwierzęta, które były przeznaczone do rzeźni. Ta historia została tak opisana, że wylałam sporo łez podczas jej czytania. Może dlatego, że mam w sobie sporo empatii oraz kocham zwierzęta. Jednym z zakupionych koni była klacz, którą właściciel trzymał tylko jako zwierzę do rozrodu, maszynkę do robienia pieniędzy.

Reasumując, polecam tę książkę wszystkim nastolatkom, ale także matkom, które mają dorastające córki. Współczesna młodzież jest pod ciągłym ostrzałem hejtu, dlatego też powstała ta powieść. By pokazać im, że nawet w najciemniejsze dni, przez chmury przedostają się promyki słońca, którymi są nasi najbliżsi. Gorąco polecam tę powieść. Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.

Myśl po przeczytaniu: Uważnie przyjrzyjcie się swoim przyjaciołom, zwłaszcza nowym, gdyż oni są blisko was i mogą was zranić. Otaczajcie się tylko najlepszymi ludźmi.

Recenzja była wcześniej publikowana na innych stronach internetowych.