Dodany: 09.04.2020 09:45|Autor: ilona_m2

Jak nie dać się zmanipulować

Ta książka to nic innego jak studium manipulacji, obrazujące sposoby myślenia człowieka i wszystkie tego konsekwencje w interakcjach międzyludzkich. Jak rozróżnić kłamstwo od prawdy, czym jest nadmierny optymizm i jakie są jego konsekwencje, jakie są narzędzia i sposoby manipulacji? I tu z odpowiedzią spieszą prawdziwi mistrzowie w wydobywaniu prawdy - agenci CIA. Na własnych przykładach opisują typowe przesłuchania prawdziwych świadków; dzięki szczegółowym komentarzom mamy szanse zrozumieć metody i stosowane przez nich praktyki. Nie myślcie czasem, że chodzi tu o agresję - nic bardziej mylnego, spokój, jeszcze raz spokój i opanowanie to najkrótsza droga do prawdy. Książka dostarcza nam również wiele ciekawych informacji, w jaki sposób jesteśmy manipulowani w życiu codziennym przez sprzedawców, telemarketerów itp., a dzięki temu pozwala na przyszłość ochronić się przed ich technikami. Obcowanie z tą lekturą sprawiło mi dużo radości, z pewnością wiele metod wykorzystam w najbliższym czasie. Polecam!

Recenzja została również opublikowana na innych portalach.