Dodany: 29.03.2020 08:04|Autor:

"W pobliżu nadnarwiańskiego grodu znaleziono ciężko rannego mężczyznę. Nie wiadomo, kim jest, kto próbował go zabić i z jakiego powodu. Do swojej chaty przygarnęła go pewna wdowa, matka dwóch córek na wydaniu. Czy mężczyzna stanowi zagrożenie dla spokojnych mieszkańców grodu? A możne to on jest w niebezpieczeństwie? Jaką tajemnicę nosi w sercu starsza z córek gospodyni? Jarosław Prusiński swoją słowiańską opowieścią zaserwował mi zupełnie nieprzewidywalną podróż w przeszłość dotyczącą państwa Lechickiego, o którego istnieniu do tej pory nie miałam pojęcia. To kontrowersyjna, stająca w opozycji do oficjalnej wiedzy historycznej książka, okraszona zajmującą historią miłosną. Zdecydowanie polecam!"

Wioleta Sadowska, http://www.subiektywnieoksiazkach.pl

"To książka-ideał. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie, ktoś - elementy historii, ktoś inny elementy kryminału, ktoś - elementy romansu. I, co najważniejsze, wszystko to zostało połączone we wciągającą historię, od której nie sposób się oderwać".

Serce Pełne Słów, Sercepelneslow.blogspot.com

Jarosław Prusiński, autor wysoko ocenianych przez Czytelników powieści fantasy "Szary mag" oraz zbioru opowiadań SF pod tytułem: "Vortex", tym razem przenosi nas na początek X wieku, gdy Polska nazywała się Lechia, a ludzie wciąż czcili starożytnych bogów, choć chrześcijaństwo zbliżało się już wielkimi krokami do naszego kraju. Zabawna, romantyczna powieść o dawnych czasach, zwyczajach, obrządkach. Opowieść o naszych przodkach, naszym dziedzictwie, podana niezwykle lekko. Czyta się jednym tchem.

[E-BOOKOWO, 2017]