Dodany: 26.03.2020 20:39|Autor: patss_097

Młoda czarownica w Jaarze

"Księga Luster" to historia nastolatki imieniem Kate, mieszkającej z ekscentryczną ciotką w Londynie. Okazuje się, że dziewczyna, podobnie jak jej ciotka Hillena, jest czarownicą. W ręce Kate trafia Księga Czarów. Rzucając urok miłosny na kolegę ze szkoły przypadkowo trafia do krainy zamieszkałej przez fery, jednorożce, nimfy.

Książkę czyta się bardzo dobrze, jednak przez brak dokładniejszych opisów postaci nie bardzo wiedziałam, jak wyobrazić sobie główną bohaterkę czy baśniowe fery. Dla mnie już pewnie na zawsze pozostaną odpowiednio Harrym Potterem w damskim wydaniu i Minimkami ze skrzydłami motyli i pszczół. Opisy magii były za to bardzo zawiłe - do tej pory nie wiem, czy dobrze zrozumiałam wymiar fizyczny, astralny i duchowy, mimo że fragment o tym czytałam z 5 razy. Poza tym akcja wciąż kręciła się wokół kamienia, Księga czy Lustra były tylko wspomniane. W książce znajduję sporo niedomówień i mam nadzieję, że zostaną one wyjaśnione w kolejnych tomach tej serii. Ogólnie rzecz ujmując: podobało mi się.

Notatka została zamieszczona również na innych stronach internetowych.