Dodany: 26.03.2020 12:22|Autor: ilona_m2

Aż kipi od pożądania

Z lekką obawą sięgnęłam po reportaż - gatunek przeze mnie mało eksplorowany - ten jednak ma w sobie wyjątkowy "smaczek". Książkę czyta się jednym tchem, z wypiekami na twarzy i niesamowitym poruszeniem.

Trzy bohaterki uchylają rąbka tajemnicy i zapraszają Lisę Taddeo do swoich sypialń, aby ujawnić najbardziej skrywane sekrety swojego życia. Autorka przez lata zbierała materiały, wysłuchała dziesiątek historii, trzeba przyznać, że podeszła do tego niezwykle rzetelnie.
Trzy kobiety szczerze i bez skrępowania wyznają, co je podnieca, co ekscytuje, jak smakuje bolesne odtrącenie, a w szczególności, jak boli ocena innych kobiet. Temat pożądania został tu rozłożony na czynniki pierwsze, okraszony mocno pikantnymi relacjami; bez zbędnych opisów to wszystko sprawia, że książka jest łatwa w odbiorze.

Rzadko się zdarza, aby w tak sugestywny sposób, śmiało i dobitnie opisać siłę kobiecego pożądania, będącego motorem do działania, motywującego, pozwalającego przekraczać granice, a zarazem niszczycielskiego i destrukcyjnego. Autorka nie moralizuje, nie ocenia, nie opowiada się po żadnej ze stron, jest bardzo tolerancyjna i skłania nas, abyśmy w ten sam sposób spojrzeli na te historie.

Recenzja była wcześniej publikowana na innych stronach internetowych.