Dodany: 29.02.2020 17:41|Autor:

"Dopiero jako czterdziestolatek John Elder Robison otrzymał diagnozę: zespół Aspergera. Od tamtej pory pisze książki i działa na rzecz utrwalenia pozytywnego wizerunku osób dotkniętych spektrum autyzmu.

Książka »Jestem inny« jest swoistym przewodnikiem po dorosłości osoby z zespołem Aspergera. Autor odtwarza liczne, nierzadko zabawne lub groteskowe, sytuacje ze swojego życia, czym umożliwia czytelnikom – w tym rówieśnikom, rodzeństwu, rodzicom i nauczycielom – wejrzeć w swój aspergerowski umysł.

Książka jest pełna praktycznych porad skierowanych do wszystkich, którzy czują, że zespół Aspergera stoi na przeszkodzie do wykorzystania ich niezwykłych talentów oraz chcą pracować nad swoimi umiejętnościami komunikacyjnymi i społecznymi. Autor stawia sprawę jasno: w ZA nie chodzi o niepełnosprawność – chodzi o celebrowanie różnic. Robison namawia do tego, aby pogodzić się z odmiennością i znaleźć swoją własną drogę do sukcesu.

Fascynujący i wyjątkowy przewodnik dla młodych ludzi, którzy być może zmagają się z autyzmem i czują, że nie »nadążają« za otaczającym ich światem".

Mark Roithmayr, prezes Autism Speaks

[Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2019]