Dodany: 23.02.2020 11:40|Autor: AleksandraRK

Anioł Śmierci

Jest to ciekawa i wciągająca historia o PonadPrzeciętnych, czyli ludziach, którzy mają szczególne zdolności wykraczające poza normalność. Poznajemy tutaj Victora i Eliego, próbujących w ramach pracy dyplomowej odkryć, czy takie osoby istnieją naprawdę. Dopóki pozostawało to teorią, wszystko było dobrze, ale gdy przeszli do praktyki... to nie skończyło się tak, jak początkowo zamierzali.

Fabuła jest świetnie skonstruowana. Od pierwszego rozdziału przenosimy się w czasie po różnych wydarzeniach z przeszłości. Był to ciekawy zabieg, a autorka zadbała o to, by jej czytelnicy nie pogubili się w wydarzeniach. Każdy element układanki w odpowiednim momencie wchodzi na swoje miejsce i tworzy logiczną całość.

Sam pomysł na stworzenie PonadPrzeciętnych (jak Spider-Man czy Iron Man) był intrygujący. Schwab próbowała w naukowy sposób to wyjaśnić, co nawet dobrze jej wyszło. Jednak przez to zastanawiam się, czy będzie to odpowiednia książka dla młodzieży. Mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy przetestowanie tego na własnej skórze.
Bohaterowie byli świetnie skonstruowani. Mają swoje cele, ambicje. Zabrakło mi jednak tutaj dbania o zwykłych, postronnych ludzi, jak to jest w Uniwersum Marvela, do którego ta książka bywa porównywana. Te postacie skupiają się jedynie na swoim PonadPrzeciętnym świecie.
Jest to ciekawa i dziwna jednocześnie książka o ludziach z niezwykłymi zdolnościami. Styl Schwab sprawia, że trudno oderwać się od tej lektury. Ta historia zachęca też do chwili refleksji i pokazuje, że do pewnych spraw człowiek nie powinien się mieszać.

Recenzja została umieszczona również na innych portalach.