Dodany: 23.02.2020 10:41|Autor: pola841

Trochę chaosu

Lubicie kryminały?
Ja uwielbiam. Mam kilku ulubionych autorów, jednak lubię sięgać po coś nowego. Tak było z książką Przemysława Żarskiego "Ślad", która premierę miała 12.02.2020. Zapowiadała się interesująco.

Zaginiona przed laty dziewczyna oraz podwójna śmierć dwóch pozornie niemających ze sobą nic wspólnego młodych kobiet. Co łączy te fakty? Robert Kreft prowadzi śledztwo po znalezieniu kasety VHS w mieszkaniu, w którym nastąpiło włamanie. Na nagraniu widać śmierć młodej dziewczyny. Kim jest morderca? Kiedy to zdarzenie miało miejsce?

Byłam pełna nadziei chwytając za tą książkę. Liczyłam na równie dobry warsztat jak u Roberta Małeckiego. Niestety nie do końca styl autora trafił w moje gusta. Wszystko działo się zbyt chaotycznie. Nie mogłam do końca połapać się co, gdzie i jak. Podobała mi się wielowątkowość oraz wracanie do przeszłości, jednak brakowało mi konkretnego umiejscowienia w czasie. Ten grudzień trwał i trwał, a działo się tyle, że nie do końca umiałam to poskładać. No i zakończenie: w dużej mierze się domyśliłam, ale tak nie do końca. Było małe zaskoczenie. Książkę czytało mi się ciężko. Ale mimo wszystko jestem ciekawa dalszych części i losów komisarza Roberta Krefta. Lubię takie postacie w książkach, tajemnicze i z charakterem. Ciekawa jestem, jak autor dalej pociągnie jego wątek.

Od redakcji:
Recenzja była wcześniej publikowana na innych stronach internetowych.