Dodany: 15.02.2020 15:45|Autor:

Książka: Kto się boi mumii?
Daugey Fleur
Notę wprowadził(a): margines

Dlaczego w niektórych starożytnych cywilizacjach mumifikowano zmarłych? Czy istniały mumie zwierząt? Czy możemy się dowiedzieć, co jadła zmumifikowana osoba? Dlaczego król Franciszek I zawsze nosił przy sobie kawałeczki mumii?

Odkryj pasjonujący świat mumii – ciał, pochodzących z dalekiej przeszłości, zakonserwowanych w sposób naturalny lub sztuczny. Są one ważnymi, fascynującymi – a czasem też nieco przerażającymi – świadkami naszej historii.

W tej książce znajdziesz odrobinę grozy, szczyptę tajemniczości, sporo wiedzy i zaskakująco dużą dawkę humoru.

Fleur Daugey, autorka książki, jest z wykształcenia etologiem i psychologiem. Znana polskiemu czytelnikowi jako autorka bestselerowych "Sekretów zwierząt". Na początku swojej kariery zawodowej pracowała w organizacjach zajmujących się ochroną przyrody. Dziś współpracuje z czasopismami popularno-naukowymi dla dzieci i dorosłych. Inspirują ją przede wszystkim zwierzęta i rośliny. Za książkę o ptasich migracjach otrzymała nagrodę "Prix Amerigo Vespucci" dla najlepszej książki poświęconej tematyce podróżniczej. Poza przyrodą Fleur Daguey ma jeszcze jedną pasję: uwielbia czytać poezję.

[Polarny Lis, 2018]