Dodany: 16.01.2020 11:42|Autor: Kredzia_

Emocjonalny rollercoaster

Od thrillerów naprawdę wiele wymagam. Pierwszy lepszy mnie nie zadowoli, więc rzadko po nie sięgam. Przede wszystkim chcę, by fabuła mnie zaskoczyła, bym do samego końca nie mogła przewidzieć, kto zabił i z jakiego powodu. I na szczęście w najnowszej książce Rachel Abbott tak właśnie było. Do ostatniej strony nie miałam pojęcia, co wydarzyło się w życiu Evie i Marka, czyli głównych bohaterów.  "Zmuszona, by zabić" to emocjonalny rollercoaster dla czytelnika. Dzieje się w tej książce tak wiele, że po kilkunastu stronach mamy już co najmniej 3 osoby, które podejrzewamy o morderstwo. Z biegiem stron, gdy jesteśmy już pewni mordercy, nagle akcja zmienia bieg i nic już nie jest takie jak było. Od początku zaczynamy nasze małe śledztwo,  razem z sierżant Stephanie King (swoją drogą fajny pomysł na  bohatera) próbujemy ułożyć cały bieg zdarzeń. I już czujemy satysfakcję, że bylibyśmy idealnymi detektywami śledczymi, myślimy, żeby zmienić zawód, aż tu nagle bum! Całe nasze przypuszczenie wali się jak domek z kart. Przecieramy oczy ze zdumienia, przecież to niemożliwe. A jednak. Rachel Abbott zrobiła nas w balona. Ja do dziś nie potrafię uwierzyć w to, jak potoczyła się akcja tej książki. I jeśli wszystkie książki tej autorki są tak genialne, to muszę koniecznie po nie sięgnąć.