Dodany: 08.03.2005 18:39|Autor: Ysabell

Tekst z obwoluty i informacje dodatkowe

"Leonard Cohen urodził się w 1934 roku w Montrealu. Podczas studiów na uniwersytecie McGill założył trio o nazwie The Buckskin Boys, wykonujące muzykę country, a także wydał tomik poezji. Dorobek jego czterdziestoletniej kariery obejmuje dwie powieści, dziewięć zbiorów poezji oraz kilkanaście płyt długogrających

Aż do roku 1967 Cohen znany był właściwie tylko w Kanadzie, jako powieściopisarz i poeta. Dopiero wydanie pierwszej płyty długogrającej przybliżyło jego postać publiczności w Stanach Zjednoczonych, a następnie w Europie. Z biegiem lat kolejne płyty umacniały jego pozycję jednego z najbardziej kultowych piosenkarzy i poetów naszych czasów.

Piosenki Leonarda Cohena doczekały się niezliczonych przeróbek w wersjach często skrajnie różnych wykonawców, a jego płyty wciąż stanowią źródło inspiracji dla innych. Świadczą też niezbicie o tym, że artysta nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i nadal jest w świetnej formie.

Niniejszy tom jest najpełniejszym zbiorem wierszy i piosenek Leonarda Cohena".

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Da Capo, Warszawa.
Podtytuł: wybrane wiersze i piosenki w przekładzie Macieja Karpińskiego i Macieja Zembatego.
Wyboru dokonała Nancy Bacal przy współpracy Rebekki de Mornay i Autora.
Książka zawiera również fragmenty powieści "Piękni przegrani" w tłumaczeniu Anny Kołyszko.