Dodany: 07.12.2019 19:40|Autor:

Książka: Czas żurawi
Widanow-Murawska Dagmara
Notę wprowadził(a): parilicium

Każde dziecko przychodzi na świat z tym szczególnym rodzajem wrażliwości na piękno przyrody i otaczającego nas świata i chęcią, by ów świat poznawać. Kto z nas, będąc dzieckiem, nie zadawał pytań w rodzaju "A dlaczego ryba pływa?", "A dlaczego ptak lata?".

Potem, gdy stajemy się dorośli, przestajemy zaprzątać sobie głowę tego rodzaju pytaniami i już nie szukamy na nie odpowiedzi. A przecież jesteśmy częścią tego świata i o miłości, przywiązaniu i przyjaźni możemy dowiedzieć się więcej od żurawi niż od drugiego człowieka. Musimy tylko pozwolić sobie na to, by być dzieckiem, by zadawać pytania i by obudzić w sobie ten rodzaj wrażliwości, z którym przyszliśmy na świat.

"Czas żurawi" to książeczka edukacyjno-przyrodnicza, wprowadzająca w świat żurawi, opowiadająca barwnym i plastycznym językiem o zachowaniach tych ciekawych ptaków. To książeczka, która pozwoli odnaleźć w sobie dziecko, drzemiące w każdym z nas. To opowieść dla dzieci w każdym wieku, od pięciu do stu pięciu lat, ilustrowana przepięknymi kolorowymi rysunkami Mai Witeckiej-Brysacz.

[Biała Wieża, 2019]