Dodany: 27.11.2019 09:47|Autor:

Książka porusza bardzo ważne i wciąż aktualne problemy dotyczące ludzkiej seksualności. Pomimo mnogości wątków, nie wyczerpuje tematu. Jak pisze autorka: "W naszej wiedzy na ten temat są olbrzymie luki, to, ile wiemy o naturze aktu seksualnego, wierności małżeńskiej, zaletach dziewictwa, relacjach homoseksualnych, regulacji urodzeń, aborcji jest niczym w porównaniu z tym, czego nie wiemy. Pamiętajmy, że większość utrwalonych informacji, które przetrwały do naszych czasów, została starannie przefiltrowana z niewygodnych treści przez kolejnych strażników moralności i obyczajów dominujących w minionych epokach. Całkowicie zrozumiałe, że w długim okresie poprzedzającym nasze istnienie na Ziemi nie obowiązywały te same, niezmienne wartości, prawa, moralne dyrektywy ani pragnienia".

Autorka próbuje odpowiedzieć na pytanie czy współczesny człowiek podejmując aktywność seksualną jest wolny w swoim wyborze posiadania potomstwa i jak na przestrzeni wieków kultura, religia, polityka poprzez system nakazów i zakazów miały, mają i zapewne będą miały wpływ na regulację ludzkiej płodności, ingerując w życie seksualne każdego z nas.

[Albus, 2019]