Dodany: 25.09.2019 00:22|Autor: justyna39

Paryski spadek...

Kolejna udana powieść autorstwa Ewy Grocholskiej. Cztery lata po wizycie w Paryżu Agnieszka wraca do Francji, by pozałatwiać sprawy związane z tajemniczym spadkiem po śmierci przyjaciela, kloszardza Napoleona. Nie spodziewa się jednak tego, co szykuje jej los. Tajemnice, niedomówienia, zawiłe procedury oraz inne nie mniej ważne sprawy krążą wokół Agnieszki i jej znajomych, w tym kwestia samego mieszkania oraz słynnych obrazów Vincenta van Gogha.

W moim odczuciu jest to powieść tak samo dobra jak i poprzednia, choć klimat nie ten sam. Tym razem sprawy przybierają nieco inny obrót. Agnieszka i Ewa otrzymują w spadku mieszkanie po Napoleonie, które skrywa wiele niewyjaśnionych sekretów, a w dodatku jest obiektem zainteresowań niejednej osoby. Tym, co przyciąga w tej powieści ( podobnie jak w poprzednim tomie ), są niewątpliwie postacie oraz ich charaktery: poczciwy Marian, urocza Nicole, tajemniczy Marco czy zabawny kelner; dzięki nim powieść nabiera więcej "barw". Fabuła powieści została ujęta w przystępny i przyjemny sposób; choć akcja toczy się głównie w Paryżu, to nie brak również nawiązań do polskiej rzeczywistości ( a zwłaszcza do wydarzeń politycznych).

Powieść ta jest idealna dla każdego, kto lubi w wolnych chwilach przeczytać coś niezobowiązującego i miłego. Losy bohaterów są interesujące, zwłaszcza Agnieszki, która uwikłana jest w sprawy związane z tajemniczym spadkiem. Nie brak przy tym poczucia humoru, który stanowi miły dodatek do wydarzeń. Powieść warta uwagi.

Recenzję opublikowałam również na swoim blogu oraz na innym portalu.