Dodany: 02.09.2019 19:42|Autor:

Umiejętność prawidłowego rysowania postaci ludzkiej była i nadal jest celem większości artystów, mimo tendencji w sztuce współczesnej do odchodzenia od przedstawień realistycznych i do zwrotu ku różnym formom abstrakcji oraz deformacji. Książka jest dedykowana wszystkim, którzy pragną wszechstronnie opanować te sztukę, przez stulecia uważaną za najważniejszy sprawdzian umiejętności artysty.

Renomowany nauczyciel i artysta, Barrington Barber, rozpoczyna swoje rozważania od zaprezentowania budowy anatomicznej człowieka i od pokazania, jak ważne dla artysty jest uchwycenie istoty formy i przekształcenie tego, co widzi, w przekonujący wizerunek. Następnie prezentuje ujęcia całej postaci w najróżniejszych sytuacjach: ubranej, uchwyconej w ruchu, rysowanej z natury, sprowadzonej do detali. W ten sposób powstała znakomita i inspirująca książka o sztuce zawierająca także rozdziały poświęcone kompozycji i stylom.

Tekst został wzbogacony ponad 300 ilustracjami wykonanymi przez autora. Dzięki temu "Rysowanie postaci ludzkiej" jest książką pomocną i dla artystów, i dla amatorów sztuki.

W tej samej serii:

- "Podstawy rysunku"
- "Kurs rysowania"
- "Podstawy rysowania pejzażu"
- "Podstawy rysowania martwej natury"
- "Podstawy rysowania portretu"

[Delta W-Z, 2007]