Dodany: 30.08.2019 19:58|Autor: pola841

Nowa seria

Chcę wam napisać kilka słów o książce Agnieszki Lingas - Łoniewskiej "Kastor". Powieść ta rozpoczyna serię "Bezlitosna siła". Głównym bohaterem jest Konstanty, który czasami zamienia się w Kastora, groźnego zawodnika MMA. Jest bogatym, przystojnym, umięśnionym, groźnym facetem, któremu demony przeszłości nie pozwalają normalnie żyć. W pewnym momencie pojawia się na horyzoncie Anita, również doświadczona przez los biedna, ale za to piękna dziewczyna, która żadnej pracy się nie boi. Oczywiście zakochują się w sobie i nawzajem pomagają sobie uporać się ze swoją przeszłością.

Książkę czyta się szybko, lecz mam do niej nijaki stosunek. Z każdej strony wyziera dramatyzm, chwilami trochę przerysowany. Autorka porusza trudne tematy, jednak w sposób lekki i przystępny. Trochę śmieszy mnie relacja, w której on jest wielkim umięśnionym macho, a ona biedna, zahukana, odnajduje w nim księcia z bajki, równie pokaleczonego jak ona. Książka raczej nie zapadnie mi na dłużej w pamięć. Na jeden wieczór będzie OK.