Dodany: 27.07.2019 20:01|Autor: Zuro1602

Książka: Siostry
Douglas Claire

Siostry

Claire Douglas to brytyjska pisarka i dziennikarka, matka dwójki dzieci i autorka książki "Siostry". Jej utwory znalazły się na liście Wschodzących Gwiazd Amazona 2015 i zostały przetłumaczone na wiele języków.

"Siostry" to psychologiczny thiller, trzymający w napięciu i dający "książkowym detektywom" możliwość dokładnego poznania historii dwóch dziewcząt, a właściwie jednej, bo druga nie żyje...

Opowieść zaczyna się od urojeń, z jakimi zmaga się główna bohaterka, widząc w każdym sklepie i na każdej ulicy swoją siostrę Lucy, która zginęła w wypadku półtora roku wcześniej. Ilekroć przechadza się w obrębie swojego miejsca zamieszkania, ma wrażenie, że spotyka siostrę, chce do niej podejść. Stałe okłamywanie samej siebie powoduje, że Abi zaczyna brać antydepresanty i chodzić na terapię. Poznaną przypadkowo Beatrice natychmiast utożsamia z bliźniaczką. Poznaje również jej brata, w którym się zakochuje. Niestety w ich domu, jak i między nimi zaczynają się dziać niespotykane zjawiska.
Kto tak naprawdę stoi za wysyłaniem gróźb do Abi? I w jakim celu kradnie jej rzeczy?

Intrygująca w tej książce jest sama sytuacja głównej bohaterki. Nie będąc na miejscu Abi, ciężko jest sobie wyobrazić, jakie uczucia jej towarzyszyły i z jakimi zmagała się problemami. Wydaje mi się, że książki o takiej tematyce pozwalają czytelnikowi poznać świat i ludzką psychikę z innej strony, niż widzimy na co dzień.

Ta pozycja powinna wpaść każdemu w ręce chociaż na chwilę. Przynajmniej każdemu, kto jest miłośnikiem np. "Dziewczyny z pociągu" oraz lubi niewyjaśnione historie, które z kolejnymi czytanymi stronami stają się coraz trudniejsze i mniej zrozumiałe.