Dodany: 05.07.2019 09:05|Autor:

Książka: Wyprawa Gniewomira
Skupnik Piotr
Notę wprowadził(a): karasek38

"Wyprawa Gniewomira" to druga część przygód walecznego wojownika Oliego Egilssona. Ta pełna niespotykanych historii opowieść poprowadzi Czytelnika w bezkres mórz i oceanów oraz przybliży, jak wyglądało życie w czasach słowiańskich. W pierwszym tomie powieści poznajemy młode lata wojownika, tutaj już spotykamy go jako dorosłego mężczyznę.

Historia zaczyna się, gdy po powrocie z wojny Jarl Gniewomir zyskuje zaufanie księcia Bolesława. Przenosi się na ziemie słowiańskie i buduje gród nad morskim brzegiem i przez kilka lat żyje z rodziną w spokoju i szczęściu. Piękną sielankę psuje niespodziewane pojawienie się przyrodniego brata, Jorunda oraz tajemniczego handlarza Odinara Otarssona. Podczas nieobecności Giewomira, Welewitka ukochana żona zostaje porwana przez piratów, a on sam pada ofiarą podstępu. Nie bacząc na wolę swego pana, wyrusza w daleką podróż na krańce Midgardu. Po drodze napotka niebezpieczne przygody, przebiegłych wrogów oraz groźne zwierzęta. Zaś u celu wyprawy ujrzy nieprzebrane bogactwa oraz prawdziwego ludzkiego potwora spijającego ciepłą krew z ołtarza bestii.

Autor po raz kolejny przenosi nas do odległych czasów, a opisana historia dzielnego wojownika nie tylko trzyma w napięciu, ale również poszerza naszą wiedzę historyczną. A wspaniałe i trafne połączenia fikcji literackiej z elementami historycznymi tworzą wyjątkowy obraz odległych nam czasów.

[Wydawnictwo Psychoskok, 2019]