Dodany: 30.06.2019 13:16|Autor:

Książka: Przewrotność dobra
Kwiatkowska Jolanta
Notę wprowadził(a): Rosco

Już wiedziałam, że dobro i zło to syjamskie rodzeństwo. Teraz tylko muszę się dowiedzieć, które w danym momencie wybrać.

Osamotniona i poniżana w dzieciństwie, poddana manipulacji w imię przyszłego dobra, bohaterka uczy się, jak wyreżyserować zachowania innych i wykreować rzeczywistość wyłącznie wedle własnych zamierzeń. Wewnętrzny bunt dziewczynki owocuje własną interpretacją pojęć dobra i zła. Żelazna dyscyplina samokształcenia sprawia, że Dorota wyrasta na mistrzynię manipulacji.

"Książka Jolanty Kwiatkowskiej z jednej strony boli, z drugiej zostawia nadzieję. Każe zastanowić się nad otaczającym światem, nie trwać w obojętności. Wierzę, że »Przewrotność dobra« poruszy struny, które sprawią, że opowiemy się po stronie krzywdzonych i poniżanych".

Magdalena Zimniak, pisarka

"Jolanta Kwiatkowska dokonuje niemożliwego – tworzy książkę, która może zostać odczytana na wielu płaszczyznach. Bez zbytniej patetyczności wprowadza nas w niezwykle trafnie opisane studium podwójnej moralności. To historia, która porusza, otwiera oczy i jednocześnie zaskakuje swoją obrazową prostotą".

Kinga Ochendowska, redaktor magazynu "iMagazin"

"Powieść »Przewrotność dobra« to doskonała analiza człowieczeństwa, pragnienia bycia dobrym i opacznego pojmowania tego słowa. Dojrzała, przemyślana, refleksyjna i wciągająca. Polecam, bo warto zastanowić się nad tym, czym dla nas jest dobro i jak wiele go mamy w swoim wrodzonym, a czasami wpojonym egoizmie”.

Agnieszka Lingas-Łoniewska, pisarka, szefowa portalu Czytajmy Polskich Autorów

[Dobra Literatura, 2012]