Dodany: 03.05.2019 21:06|Autor:

Na zamku w Pieskowej Skale znaleziono ciało młodej kobiety. Czy dokonano morderstwa? Kto się dopuścił tego czynu i jaki był jego motyw? Odpowiedź na te pytania nie będzie łatwa. Gdy policyjne śledztwo nie przynosi efektów, na scenę wkracza Herkules Poirot w spódnicy – panna Marple Ojcowskiego Parku Narodowego – wdowa po aptekarzu ze Skały, Karolina Morawiecka we własnej osobie!

Ufna w swoją intuicję Karolina Morawiecka przystępuje do działania. Prywatna pani detektyw nawet przez chwilę nie wątpi, że coś mogłoby się przed nią ukryć. W śledztwie pomogą jej sztuka kulinarna, zakonnica o feministycznych poglądach, pies, a także znajomość pewnej powieści.

KAROLINA MORAWIECKA – absolwentka filologii polskiej UJ, doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, do niedawna nauczycielka języka polskiego. "Śledztwo od kuchni" jest jej debiutem literackim. Z pochodzenia krakowianka, od czterech lat mieszka w podkrakowskiej Wielmoży razem z mężem antykwariuszem i trzema psami: Truflą, Watson i Liskiem.

[Lira, 2018]

Użytkownik: Orilonka 06.05.2019 16:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Na zamku w Pieskowej Skal... | Orilonka
Super, super, super! Najfajniejsza Trufelcia, po prostu miodzio! Polecam tym, którzy mają dość bardzo brutalnych scen i tym, którzy jak Pani Karolina kochają gotować :). Zaraz biorę się za następną z cyklu o Pani Karolinie i Trufelce.