Dodany: 19.04.2019 17:23|Autor:

Książka: Wybrane na drogę
Grzywocz Krzysztof
Notę wprowadził(a): juliannamaria

„Wybrane na drogę” to zbiór tekstów ks. Krzysztofa Grzywocza poświęconych formacji i życiu chrześcijańskiemu. Niniejsza książka jest owocem próby zebrania wybranych artykułów ks. Krzysztofa, jakie były publikowane w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Dorobek ks. Grzywocza obejmuje jeszcze wiele innych tekstów o charakterze naukowym i formacyjnym, które z pewnością doczekają się zebrania ich w kolejnych publikacjach książkowych. Wobec trudnego doświadczenia poszukiwania ks. Grzywocza w Alpach i bólu niemożności znalezienia jego ciała, biskup diecezji opolskiej, ks. Andrzej Czaja, zachęcał, byśmy szukali go w tym, co po sobie pozostawił: „I ja poszedłbym w tym kierunku, że my, którzy jesteśmy bardzo zauroczeni jego myślą, postawą, posługą, szukajmy go w tym, co nam zostawił. Mamy wiele wspaniałych konferencji, niektóre nagrane, niektóre na piśmie.(…) Tam go znajdziemy, w jego twórczości, w jego wywiadach”. Chcemy go spotykać w jego twórczości, tam odnajdujemy jego wrażliwość oraz przeczuwamy jego wyjątkową więź z Bogiem i piękne spojrzenie na człowieka. Jesteśmy wdzięczni Bogu za dar tej wyjątkowej znajomości. Chcemy zabrać jego myśli i słowa na drogę naszego życia, wsłuchując się ponownie w przesłanie, które nam pozostawia.

Zapraszamy do wyruszenia w drogę z ks. Krzysztofem szlakiem tekstów, jakimi obdarzał nas w ciągu swego życia i w których wyrażał to, czym żył. Niech lektura tej książki, poprzez spotkanie z jego słowem, będzie dla nas pomocą na drodze do jeszcze większej bliskości z Bogiem i człowiekiem.

[Wydawnictwo Salwator, 2018]