Dodany: 16.04.2019 09:22|Autor:

Książka: Siedem kropli życia
Panek Marcin Paweł
Notę wprowadził(a): Jabłonka

Trzymająca w napięciu powieść historyczno-przygodowa osadzona w czasach starożytnego Sumeru.

Sumer pozostaje do dziś jednym z najbardziej tajemniczych imperiów w dziejach ludzkości. Państwo to - pod różną postacią, przetrwało ponad 3000 lat. W tym czasie stworzyło pismo, prawa i pierwszą regularną armię. Wtedy też rozkwitła nauka.

Skąd mieszkańcy Mezopotamii znali położenie wszystkich planet Układu Słonecznego? Do czego służyły ich największe budowle? Dlaczego udawało im się pokonać śmierć?

Poznaj historię ludzi, którzy wierzyli, że żyją wśród nich bogowie. Królów, żołnierzy i kapłanów, starających się przetrwać wśród piasków bezlitosnej pustyni. Wartko poprowadzona fabuła, pozwoli odkryć na nowo pojęcie miłości, obowiązku i zdrady.

Książka łączy w sobie cechy porywającej powieści historycznej z klasycznym kryminałem. Losy córki rolnika, mędrca zakochanego w liczbach oraz niewidomego muzyka splatają się wzajemnie, w obliczu tajemnicy bardziej niebezpiecznej niż wojownicy potężnego władcy, chcącego zawładnąć ich miastem. Wszyscy chcą dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest siedem kropli życia.

Świat ludzi, bogów i nauki tworzy tutaj niesamowity kolaż zdarzeń. W tok fabularny wplecionych zostało wiele fascynujących faktów o kulturze, historii oraz mitologii Sumeru.

[Scriptio, 2018]