Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Każda z nas jest panną Moxie

Autor: MagdaHeba

Książka: Moxie (Mathieu Jennifer)

Data dodania: 2019-04-10 12:39

Świat East Rockport High pokazuje prawdziwe problemy z jakimi zmaga się dorastająca młodzież. Główna bohaterka Vivian, jej przyjaciółki oraz jak się stopniowo okaże - wszystkie dziewczyny w tej szkole - zmagają się z brakiem wychowania szkolnych kolegów, którzy traktują je przedmiotowo.

Viv jest cicha, nieśmiała, niewyróżniająca się, ale na pewno wystarczająco zdeterminowana i zła, żeby zmienić standardy panujące w szkole. Za pomocą anonimowej gazetki "Moxie", inspirowanej działalnością jej mamy w młodości, udaje jej się stworzyć silną, solidarną i odważną grupę dziewcząt, które nie zgadzają się na bycie gorszymi. Panny Moxie walczą najczęściej z codziennymi komentarzami, przepychankami i dyskryminacją, ale niekiedy także i z przemocą seksualną.

Wszystko to spotyka młode dziewczyny także dzisiaj, a bohaterki Moxie pokazują, że trzeba mieć odwagę głośno się sprzeciwiać. Szalony pomysł Vivian staję się finalnie ogromnym sukcesem i rewolucją, który zmienia szkołę i jej własne życie. W trakcie tej przygody odkrywa samą siebie, podejmuje nowe wyzwania, zgłębia relację z mamą, przeżywa pierwszą miłość i kryzysy przyjaźni. Na stronach tej książki jest wiele łez smutku i radości, pięknych wartości i motywacji do działania. Historia niesamowicie aktualna, z pewnością sprawi, że każda czytelniczka odnajdzie w niej cząstkę siebie:)!


Recenzja nie podlegała korekcie redaktorów BiblioNETki.

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Podziel się:

komentarzy: 0 | wyświetleń: 233

Dodaj komentarz  

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku