Dodany: 10.03.2019 16:18|Autor: KingaCzytamPolecam

Niesamowita przygoda

"Spacer z psem" to książka, która nie ma słów, składa się tylko i wyłącznie z obrazków, co pozwala odbiorcy na pełną dowolność przy "czytaniu". Strony są zapełnione szczegółami, postaciami, elementami, co powoduje, że za każdym razem, kiedy bierzemy książkę do ręki możemy przeżywać inną historię.

Każda strona to inny świat, z nowymi zaskakującymi przygodami, a elementem łączącym je wszystkie jest chłopiec spacerujący z psem. Już samo odnalezienie tej pary na wszystkich obrazkach książki jest świetną zabawą, nie tylko dla dzieci, ale też dla starszych czytelników, a co dopiero interpretowanie całej strony, na której dzieje się bardzo wiele, co daje możliwość tworzenia nieskończenie wielu historii. Wystarczy użyć wyobraźni. ☺

Obrazki są cudowne, kolorowe, radosne i pełne wyobraźni, bogate w szczegóły, dzięki czemu za każdym razem, kiedy patrzymy na daną stronę, możemy odkrywać coś nowego. Spotkamy się z turystami podróżującymi na biedronce, z kangurem, który przewozi ludzi, ważką-samolotem, żyrafą na drzewie, dnem oceanu za oknem w pokoju dziecięcym, niedźwiedziem na komodzie. Zwiedzimy ponure zamczysko z milionem komnat, zagramy w krykieta z lisem i błaznem oraz odwiedzimy krainę kotów, która jest moim ulubionym przystankiem w książce. Oczywiście po tych wszystkich przygodach główni bohaterowie, czyli chłopczyk z pieskiem, wrócą bezpiecznie do domu cioci, która na pewno czeka już na nich z kubkiem ciepłej herbaty i ciasteczkami.

Pomysł na książkę moim zdaniem jest mistrzowski i jest to pozycja idealna dla rodziców z małymi dziećmi, szczególnie takimi, które uwielbiają zwierzęta. Wspólne spędzanie czasu nad książką, która daje nieskończenie wiele możliwości, niesamowitych historii i przeżyć to coś wspaniałego. Jest też świetna dla maluchów, które nie potrafią same czytać, bo daje im możliwość pełnego zaangażowania się we wspólne czytanie. Rodzic musi tylko rozpocząć historię i obserwować, do czego zdolna jest dziecięca fantazja. ☺

Książka jest dopracowana w każdym szczególe, aby przetrwała liczne wieczory wspólnego czytania została wykonana z solidnej twardej oprawy, która skutecznie chroni bogate wnętrze, a strony są szyte, co gwarantuje właścicielowi, że będą służyć bardzo długo i nie trzeba się martwić, że w pewnym momencie zaczną wypadać.

Jestem zachwycona "Spacerem z psem", to świetna książka, która umożliwia tworzenie nieskończenie wielu historii, które mogą umilić rodzinne dni. Polecam ją szczególnie rodzicom z małymi dziećmi, a także wszystkim , którzy chcą sprawić niesamowity prezent maluchom. Piękna obrazkowa książka podarowana przez: ciocię, wujka, babcię, dziadka, siostrę, brata itp. dająca tysiące możliwości interpretacji, może stać się lepszym prezentem od kolejnego pluszaka, czy zabawki.

Recenzja nie podlegała korekcie redaktorów BiblioNETki.