Dodany: 21.02.2019 22:35|Autor:

Książka: Korona ze stali
Fast Valentina
Notę wprowadził(a): margines

Życie to sztuka wyboru

„Z całej siły wbiłam paznokcie w dłoń, żeby skupić się na balu. Claire wciąż wierzyła, że wszystko się ułoży. Miała w sobie nadzieję, na którą ja nie mogłam sobie pozwolić. Lecz jak zawsze do głosu dochodziło moje serce. Słyszałam jego głośne zaklęcia, że na pewno musiał istnieć jakiś powód, dla którego Phillip oprócz Charlotte wybrał również mnie. Mieliśmy jeszcze szansę, on i ja, mimo że wcześniej byłam gotowa przysiąc, że to niemożliwe. Wyznał mi miłość i zapewnił, że pragnie mnie, a nie jej. Tylko dlaczego to jej dłoń ściskał? Dlaczego wybierał miejsce obok niej, a mnie unikał, kiedy tylko Charlotte była w pobliżu? Skoro obie trafiłyśmy do ostatniego etapu, czy nie należały nam się równe szanse? Westchnęłam, a kiedy dotarłam do schodów, skinieniem głowy przywitałam jakiegoś służącego, który zaskoczony przyglądał mi się, jak prawie biegnę pałacowymi korytarzami”.

Fragment książki

Valentina Fast pracuje jako… księgowa i w każdej wolnej chwili pisze książki dla młodzieży. Uwielbia swojego męża, leniwe niedziele, regały wypełnione książkami i obfite śniadania w towarzystwie najbliższych. Pracuje przy muzyce klasycznej, najchętniej na kanapie w salonie i z laptopem na kolanach. Mieszka w Münster i marzy o wybudowaniu własnego domu na wsi. Zadebiutowała serią „Royal”, która w Niemczech z dnia na dzień uczyniła ją królową ebooków.

Niewygodne pytania
Złamane serca
Pałacowe intrygi

„Gra nie toczy się już tylko o miłość, ale też o poznanie prawdy. Niebezpiecznej prawdy, która odmieni życie wszystkich mieszkańców Vittery”.
Zofia Szczerbińska @zofiawkrainieksiazek

„Katniss Everdeen z »Igrzysk śmierci« byłaby dumna z Tatiany Salislaw, a Kopciuszek mógłby pozazdrościć tej bohaterce hartu ducha, dociekliwości i umiejętności wzięcia losu w swoje ręce”.
Katarzyna Ewa Górka, @katherine_the_bookworm

Zmagania w pałacu dobiegają końca. Kandydatki wyruszają w objazd po Królestwie Vittery, a pod koniec tournée książę ma wyjawić swoją tożsamość. Tatiana miota się między uczuciem do Phillipa a przywiązaniem do Henry’ego. Dopiero wspólna wycieczka otworzy jej oczy – nie tylko w sprawach dotyczących jej zranionego serca, ale również prawdziwych planów króla…

Historia o świecie pod kopułą, miłości i odwadze, która zmierza ku intrygującemu finałowi.

[Media Rodzina, 2019]