Dodany: 02.02.2019 19:07|Autor:

Tak, właśnie proste z pozoru pytania i dziwaczne eksperymenty posuwają naukę do przodu, choć nierzadko najpierw wywołują drwiące uśmieszki. Choćby więc chciało ci się śmiać, kiedy słyszysz coś w stylu: "od czego zależy czas sikania?", "co zrobić, żeby się nie poślizgnąć?", "albo czy da się latać bez skrzydeł?", to wiedz, że tysiące fizyków na całym świecie z zaangażowaniem oddają się poszukiwaniu na takie pytania odpowiedzi, co najlepsze, ich wnioski cieszą się potem estymą w naukowym świecie. Bo niepoważne pomysły nie muszą prowadzić do niepoważnych konkluzji, głupie pytania niekoniecznie są oznaką głupoty. Właśnie z połączenia wiedzy i wywrotowości rodzi się postęp w nauce.

Autor książki, fizyk kompletnie zwariowany na punkcie popularyzacji nauki, pokazuje, jak działa świat i jak naukowcy dochodzą tej wiedzy, wszystko to bez uciekania się do skomplikowanych zagadnień z górnej naukowej półki. Podczas lektury tej książki będziesz pękać ze śmiechu, przy okazji dowiesz się między innymi, że te same prawa opisują świecącą żarówkę, stygnięcie porannej kawy i błysk odległych gwiazd, które możemy podziwiać na pogodnym nocnym niebie. Dostrzeżenie tych zależności pozwoli ci zrozumieć nasz świat i rozbudzi ciekawość tym, co nieodkryte.

[Feeria, 2018]